• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • https://www.facebook.com/petektemizlemekocaeli/?ref=aymt_homepage_panel  • DÜLGER TEKNİK 0542 736 20 94
  • HİZMETTE DOĞRU ADRESİN ADI
  • DÜLGER TEKNİK 0542 736 20 94
  • HİZMETTE KALİTENİN ADI
  • DÜLGER TEKNİK
  • 0542 736 20 94

KÖRFEZ PETEK TEMİZLEME

KÖRFEZ PETEK TEMİZLEME

KÖRFEZ PETEK TEMİZLİĞİ FİYATLARI


Petek Temizliği, Bakım ve Koruma Nedir ve Neden Yapılmalıdır?

Hareketli su aşındırıcı bir etkiye sahiptir. Kombi kalorifer tesisatlarındaki su temas ettiği yüzeylerden (radyatörler, vanalar, parçalar, contalar) aşındırarak kopardığı parçacıkları (pas, çamur vs.) bünyesine kattıkça daha aşındırıcı olur.
Dolayısıyla gün geçtikçe paslanma ve çamurlaşma artarak devam ederken, malzeme sorunları da farklı boyutlara ulaşır,su damlatmalar, kombide arızalar, pompa blokajları, kombi ve tesisatta sesli çalışma vs.Bir de suyun yapısında bulunan kireç tesisattaki suyun hızlı ısınıp soğumasından dolayı ayrışınca tesisattaki problemler daha da büyür.Filtrelerin tıkanmasına sebep olur.

Tesisatta tıkanıklıklar buna bağlı olarak sirkülasyonun zayıflamasıyla bazı radyatörlere ısı ulaşamazken bazı radyatörler az ısınır bazılarının yarısı sıcak yarısı soğuk olur. Kirecin radyatör yüzeyinde oluşturduğu tabaka izolasyon etkisi göstererek ısı transferini azaltır.

Tüm bunlar hem konforu hem de ısınma maliyetlerini olumsuz etkiler.

 GÖLCÜK PETEK TEMİZLEME

Petek Temizlik Bakım ve Koruma Nasıl Yapılmalıdır?

RADYATÖRLERİ TEK TEK SÖKEREK SU İLE YIKAMAK.

ÇÖZÜM DEĞİL! Çünkü;

Bu işlemle sadece tesisattaki bulanık su atılır bir de yeni su basılırsa görüntü olarak tamamdır ama işlevsel olarak etkisizdir.

Bu işlemle yüzeylerdeki kireç çözülmez pas ve çamur tortuları sökülemez. Sadece radyatörler su ile yıkanmış olur temizlenmiş olmaz.

Ayrıca tesisattaki suyun sürekli yenilenmesi de tesisat için faydalı değildir. Çünkü su, içinde belirli oranda kireç barındırır ve ısınıp soğumayla kireci bırakır. Dolayısıyla her su ilavesi kireç ilavesi anlamına gelir.Üstelik radyatörlerin yerinden sökülüp takılması hem zaman alır hem de çalışılan mahallin kirlenmesine neden olur. Sökülüp takılan radyatörler zamanla damlamalara ve su kaçaklarına neden olur.

Yapılan işlemin işlevsiz olduğu da düşünülürse bu işlemi gereksiz maliyet ve zaman kaybı olarak değerlendirebiliriz.

Tesisata Kimyasal Dokerek Kombinin Sirkulasyon Pompası ile Kimyasalın Tesisatta Dolastirildiktan Sonra Suyun Bosaltilip Tekrar Su Basilmasi?

ÇÖZÜM DEĞİL! Çünkü;

Öncelikle doğru kimyasalın doğru şekilde kullanılması gerkelidir. Kullanılan kimyasal doğru kimyasal bile olsa sirkülasyon pompası ile temizlik tam sonuç vermez. Çünkü sirkülasyon pompasının çalışma prensibi sirkülasyon ve basınç üzerine dayalıdır jetpompanın çalışma prensibi ise düşük basınçta hızlı sirkülasyon ilkesine dayalıdır. Sirkülasyon pompası basınçla tortu ve çamuru sökemeyecek aksine basınç altında çalıştığından dolayı tortu ve çamuru dahada sıkıştırarak sertleştirerek yüzeylere iyice yapıştıracaktır.DOĞRU ÇÖZÜM:

Tesisatın Röthenberger Cihazı Kullanılarak Kimyasallarla Temizlendikten Sonra Yine Bir Nötrelize Kimyasalla Koruma Altına Alınarak Paslanmanın ve Çamurlanmanın önlenmesi

Çünkü Schnell Emr-1 cihazı kalorifer tesisatına uygun tasarlanmış bir pompadır. Schnell Emr-1’in en önemli özelliği uygulanan yüzeylerde basınç değil süpürme etkisi oluşturmasıdır.Schnell Emr-1 ile basılan su basınçlı değil jet gibi hızlıdır ve akışta türbülanslıdır.

Yüzeylerden çok hızlı geçerken kullanılan kimyasalında yardımıyla yüzeyi her süpürmesinde yüzeydeki kireç yada çamur katmanını incelterek Schnell Emr-1’in filtre tankında biriktirir. Daha sonra işlem bittikten sonra tesisattaki su boşaltılır ve yeni su basılır.

Ancak yeni su da tesisata kireç bırakacak, paslanmaya neden olacak aşınmalar olacaktır. Bunları engellemenin yolu da Nötrelize kimyasaldadır.

Kullanılacak olan kimyasalla tesisatınız koruma altına alınmış olacaktır.Tesisat bakımı sonrasında eviniz daha iyi ısınacak ve tasarruf sağlayacaktır

KARTEPE PETEK TEMİZLİĞİ , GÖLCÜK PETEK TEMİZLİĞİ , İZMİT PETEK TEMİZLİĞİ , KARAMÜRSEL PETEK TEMİZLİĞİ , BAŞİSKELE PETEK TEMİZLİĞİ

KOCAELİ PETEK TEMİZLİĞİ. KOCAELİ PETEK TEMİZLEME. KOCAELİ  RADYATOR PETEK TEMİZLEME KARTEPE PETEK TEMİZLEME KARTEPE PETEK TEMİZLİĞİ

KOCAELİ PETEK TEMİZLİĞİ. KOCAELİ PETEK TEMİZLEME. KOCAELİ  RADYATOR PETEK TEMİZLEME KARTEPE PETEK TEMİZLEME KARTEPE PETEK TEMİZLİĞİ
KOCAELİ PETEK TEMİZLİĞİ. KOCAELİ PETEK TEMİZLEME. KOCAELİ  RADYATOR PETEK TEMİZLEME KARTEPE PETEK TEMİZLEME KARTEPE PETEK TEMİZLİĞİ
KOCAELİ PETEK TEMİZLİĞİ. KOCAELİ PETEK TEMİZLEME. KOCAELİ  RADYATOR PETEK TEMİZLEME KARTEPE PETEK TEMİZLEME KARTEPE PETEK TEMİZLİĞİ

Hava Durumu