• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • https://www.facebook.com/petektemizlemekocaeli/?ref=aymt_homepage_panel  • DÜLGER TEKNİK 0542 736 20 94
  • HİZMETTE DOĞRU ADRESİN ADI
  • DÜLGER TEKNİK 0542 736 20 94
  • HİZMETTE KALİTENİN ADI
  • DÜLGER TEKNİK
  • 0542 736 20 94

Kocaeli Su Kaçağı Tespiti

KOCAELİ SU KAÇAĞI

KOCAELİDE KIRMADAN DÖKMEDEN TERMAL KAMERA İLE SU KAÇAĞINIZI TESPİT EDİP NOKTASAL OLARAK TAMİRATINIZI YAPIYORUZ 

Su Kaçağı Nasıl Tespit Edilir?

Su kaçağı eğer önlemi alınmazsa oldukça can sıkan bir sorundur. Hemen her zaman karşılaşılabilecek ancak telaşa kapılmadan kolaylıkla çözümlenebilecek bir durumdur. Peki su kaçağı nedir? Kendimiz su kaçağını tespit edebilir miyiz? ya da su kaçağı nasıl tespit edilir? soruları her zaman karşımıza çıkar. Su kaçağı, su tesisatının hatalı döşenmesi, çatlamış, kırılmış borulardan suyun zemine sızması olayıdır. Kısa sürede tespit edilen su kaçağı ile parke ve duvarlarınızı koruyabilir, nem ve rutubetten kurtulabilirsiniz.

Su kaçağı tespitinde ne yapılır?

 • Su kaçağı tespiti için akustik dinleme cihazları
 • Termal kamera
 • Kameralı görüntüleme sistemleri kullanılır.


Kırmadan su kaçağı nasıl bulunur?

Eskiden su kaçağı, su sızıntısı sorunlarında usta gelir ve tesisatı tümden kırarak problemin çözümüne ulaşılırdı. İlerleyen teknoloji sayesinde kırmadan su kaçağı bulunarak çözümlenmektedir. Peki su kaçağı nasıl anlaşılır? Su kaçağı bulmak için tesisatın zarar görmeden çözüme ulaşmak nasıl mümkündür? Su kaçağı tespitinde artık çok daha modern cihazlar ve robotlar kullanılmakta ve çözüme ulaşılmaktadır. Akustik dinleme cihazları sayesinde kaçak suyun yeri tespit edilebilir. Ya da kameralı görüntü cihazları kullanılarak kaçağın nerede ve ne boyutta olduğu görülür ve buna göre sadece o noktada çözüm üretilerek sorun halledilir.

Günümüzde profesyonel su kaçağı tespit cihazlarıyla hizmet veren firmalar sayesinde tesisatınıza herhangi bir zarar vermeden su kaçağı tespiti yapılır. Su kaçağı tespiti yapıldıktan sonra su kaçağı nasıl önlenir sorusu akıllara gelebilir. Su kaçağını önlemek için ilk önce su kaçağının olup olmadığını tespit etmek gerekir. Bunun için siz de bazı değişkenlere dikkat edebilirsiniz.

 • Kombinizdeki su seviyesinin devamlı düşmesi
 • Duvarlarda nemlenme, zeminde ıslaklık varsa
 • Su faturanız kullanmadığınız halde yükseliyorsa
 • Duvarlarda rutubetlenme başlamışsa
 • Su saatiniz kullanmadığınız halde devamlı dönüyorsa bir su kaçağı sorunu ile karşı karşıyasınız demektir.

Tüm bu sorunları yaşıyorsanız su kaçağı için önlem almanız gerekir. Bunun için profesyonel hizmet veren firmalarla temasa geçerek çözüm bulabilirsiniz. Hizmet alacağınız firma kırmadan su kaçağı tespiti yaparak kaçağın olduğun ana noktayı bulur ve sadece o nokta üzerinde gerekli ekipmanlarla kaçağın onarımını yapar. Hassas ve robotik cihazlarla tespit edilen kaçak zemine ve tesisata zarar verilmeden kısa sürede çözümlenmiş olur.Dinleme Cihazı: Su kaçaklarını bulmak için en çok kullandığımız cihaz, Dinleme Cihazıdır. Cihazın diğer cihazlardan ayrılan bir özelliği olarak, en hassas verileri veren alet olduğunu söyleyebiliriz. Sıcak su ve soğuk su şebeke tesisatlarında su kaçağının yerini hızlıca tespit edebilen Dinleme Cihazı, kaçağın yerini noktasal veriler ile kullanıcıya sunan oldukça kullanışlı bir alettir.

Termal Kamera: Genellikle sıcak su borularında meydana gelen sızıntının yerini tespit etmek için kullanılmaktadır. Fakat diğer cihazlardan eksik bir yönünün olduğunu söyleyebiliriz. Markası ne olursa olsun Termal Kameralar, yardımcı bir cihazdan öteye gidememektedir. Cihaz sayesinde önce sıcak su borularının tespiti yapılır. Daha sonrasında Dinleme Cihazı ile nokta atışı yapılarak kaçağın yerinin tespit edilmesi gereklidir.

Pis Su Kamerası: Sızıntının meydana geldiği pis su giderlerinde bazı hasarlar meydana gelmektedir. Pis Su Kamerası sayesinde, el yardımıyla servis hizmeti verdiğimiz yerlere göndermiş olduğumuz kamera ile tespitler yapılmaktadır. Yapılan tespitler sonucunda tesisat hataları ve boru kırıkları, cihazın ekranında görülmektedir. Böylelikle sorunlu yerlere müdahaleler mümkün hale gelir.

Nem Ölçer: Sıvı ile temas halinde bulunan ortamların 3 cm kadar derinliğine inebilen Nem Ölçer cihazı, nem seviyesini ölçmek için kullanılmaktadır. Cihazın eksik bir yönü olarak, sızıntının yeri tam olarak tespit edilememektedir. Tıpkı Termal Kamerada olduğu gibi Nem Ölçer cihazı da yardımcı bir cihaz olarak kullanılmaktadır. Böylelikle iş yükü azaltılarak, sorun giderilebilmektedir.

Su Kaçağı Bulma Yöntemleri

Binalarda meydana gelebilen su kaçaklarını tespit etmek için, pek çok yöntem kullanılmaktadır. Bu yöntemlerin hepsi doğru ve hassas sonuçlar verebilir fakat her yöntemin kullanıldığı yer farklılık göstermektedir. Kullanıldıkları yere ve koşullara göre değişkenlik gösteren yöntemin, doğru bir şekilde seçiminin yapılması önem taşımaktadır. Su kaçağının tespit edilmesi sırasında hangi yöntem ile tekniklerin kullanılacağı seçiminin yapılabilmesi için, öncelikli olarak bölgenin durumu gözden geçirilmelidir. Daha sonrasında mevcutta bulunan ekipmanlar kontrol edilmelidir.

Belirtmeliyiz ki; gaz izleme tekniği hariç bütün su kaçak bulma teknikleri, su sızıntısının çıkardığı sesten hareket ederler.

En Fazla Kullanılan Su Kaçağı Bulma Teknikleri

 1. Tahmin yürütüp seramikleri kırarak su kaçağını bulma tekniği,
 2. Termal kamerayla sıcak su kaçaklarını tespit etme,
 3. Boru kamerası kullanarak görüntüleme,
 4. Boruya verilen gazı izleyerek kaçağı bulma,
 5. Boyalı su kullanarak kaçak bulma yöntemi
 6. Akustik cihazla dinleme yaparak kaçağın sesini bulma
 7. Kimyasal ilaç kullanılarak patlak borunun tamiri
 8. Ortamda en fazla nem bulunan noktayı tespit etme

Teknikleri, su kaçağının tespit edilmesi sırasında en fazla kullanılan tekniklerdir. Su kaçağı tespitinin yapılamadığı durumlarda ise İstanbul Tesisatın donanımlı ekibinden yardım alabilirsiniz

Tamirat Fiyatları Nasıl Değişir? Neye Göre Belirlenir?

Su kaçağının tespit edilmesi için İstanbul Tesisatın donanımlı ekibi, doğru yöntem ve tekniklerin kullanılması üzere fiyat listesi oluşturmaktadır. Ücret tarifemize göre onarım fiyatımız minimum 100 TL’den başlamakla birlikte, işçilik ve kullanılan malzeme çeşitlerine göre ücret değişiklik göstermektedir. Temiz su tamirlerinde 100 TL ile 250 TL arasında fiyat tayini yapılmaktadır. Tamir fiyatını müşteriye sunan ekip ustalarımız, müşteriden onay almaları dahilinde çalışmalarına devam eder.

İZMİT SU KAÇAĞI TESPİTİ , KARTEPE SU KAÇAĞI TESPİTİ , GÖLCÜK SU KAÇAĞI TESPİTİ , KARAMÜRSEL SU KAÇAĞI TESPİTİ , BAŞİSKELE SU KAÇAĞI TESPİTİ , DERİNCE SU KAÇAĞI TESPİTİ , KÖRFEZ SU KAÇAĞI TESPİTİ


Yorumlar - Yorum Yaz
Hava Durumu